GPS GSM GPRS СОС заклучување катанец тракерот електронски систем фабрика и добавувачи | Roadragon

GPS GSM GPRS СОС заклучување тракерот електронски систем катанец

Краток опис:

Specification for rechargeable GLL130  logistics locks:(BT+GPRS+GPS) 1. GLL130 Product Specific Category Logistics lock picture   Product model GLL-130 service Support ODM、OEM Product material Aluminum alloy  + PC surface treatment Electroplating coating, waterproof, anti-static, high temperature resistant communication mode GPRS,Bluetooth GSM parameter Communication frequency:GSM850、EGSM900、DCS1800 、PCS1900MHz Transmitted power:Class 4 (2W)  GSM850、EGSM900  ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Спецификација за полнење

  GLL130 логистика брави: (БТ + GPRS + GPS)

  图片 1

  1. GLL130 специфични производи,

  категорија

  заклучување логистика

  слика

   产品 描述 134
  производ модел GLL-130
  Сервис Поддршка ODM, OEM
  производ материјал Алуминиумска легура + компјутер
  површински третман Галванизација слој, водоотпорен, анти-статички, отпорни на висока температура
  комуникација на владата GPRS, Bluetooth
  параметарот GSM Порака фреквенција: GSM850, EGSM900, DCS1800, PCS1900MHz
  преносливи моќ: Класа 4 (2W) GSM850, EGSM900
            Класа 1 (1W) DCS1800, PCS1900
  брзина GPRS пренос: ниска MAX85.6 kbps, висока MAX42.8 kbps
  поддршка SMS команда поставување на
  SIM картичката : поддршка 1.8 / 3.0V microSIM картичка, SMD чипови, SIM картичка
  параметар GPS Добиваат тип: 66 канали Примање на фреквенција: 1575.42MHz

  Star чувствителност: -165dBm

  позиционирање точност: <10 метри

  Ладно време Почеток: <35 секунди (во просек)

  Топло време Почеток: <33 секунди (во просек)

  Топла проектот време: <1 секунда (во просек)

  параметар Bluetooth Bluetooth чип: ТИ-CC2541 Оперативни фреквенција: 2.4G

  Приемник чувствителност: -90dbm

  Пренос на електрична енергија: 0dbm

  енкрипција безбедност: AES енкрипција

  Bluetooth стандард: 4 BLE

  опрема за поддршка IOS, Андроид 4.3, Windows XP и над
  ажурирање на фирмверот Поддршка OTA надградба
  Нелегалното мобилни за откривање на Внатре во G-сензор
  аларм Вграден во сирена
  режим на снабдување со електрична енергија 3.7V / 6600mAh батерија на литиум батерија
  работен напон 3.6-4.2V
  полнење на владата Надворешен 2 основни интерфејс водоотпорен полнење, може да се поврзе со 5 ~ 8V / 2A DC влез
  Standby тековната Работна струја: 60mA, GPRS мирување струја: 3mA, Bluetooth мирување струја: 10uA
  отклучите режим Мобилен телефон, АППРМ, режимот на Bluetooth, GPRS + режим
  отклучите време Во рок од 3 секунди на приемот на инструкции за отклучување
  заклучување време Во зависност од режимот на работа, време на одговор (3 ~ 60 секунди)
  водоотпорен перформанси IP65
  работна температура -10 ~ 80 степени C
  Работна влажност 5% до 95% (без гел)
  карактеристично функција 1.GPS + мобилни базната станица Д-Р повеќе прецизно позиционирање; 2. Bluetooth ниска моќност режимот;

  3. снимање песна, електронски ограда (Јан Шен); 4. Далечински овластен автоматско отклучување; поддршка за итни случаи отклучување (Јан Шен);

  5, поддршка SMS далечински менувате релевантни параметри;

  боја Црна и сребрена боја сива
  производ на системот вграден систем
  производ големина 76 * 176 * 33mm
  Нето маса 0.9kg
  Две-димензионални кодот големина 20 * 20mm
  областа на примена Логистика, транспорт, поморски транспорт, царински надзор

  2. Работно модел

  Батерија верзија:

  1.The време враќање стандардно е 5 минути, платформата може да испрати инструкции да го измените.

  2.Locks во режим на подготвеност, преку GPRS и платформата за одржување на редовна конекција.

  3. Заклучување во режим на подготвеност, да се заштеди енергија, не ќе се отвори GPS позиционирање, се врати на податоци со користење на податоци за позиционирање последните GPS позиционирање или Д-Р.

  4. Заклучете операција ќе предизвика GPS позиционирање.

  5.Locks, бравата ќе ги детектира вибрациите, општи вибрации ќе се огласи предупредувачки звучен, насилни вибрации ќе предизвика мобилен аларм, алармот ќе испрати податоци на платформа за следење.

  6.Through Bluetooth или платформа за далечинско отклучување, отклучување и заклучување на операција ќе предизвика аларм податоци, односно, на платформа за да се испрати алармен отклучување и заклучување аларм податоци.

  产品 描述 3245 

  3.Instruction

  3.1 затоплување:

   产品 描述 3275

  1. GLL130 дизајн како анти-пауза и водоотпорен, Сите уреди Масовно Подредување GLL130 инсталирате логистичка SIM картичка од фабриката, не може да се отвори за заклучување тело.

  2. заклучување Примерокот GLL-130 е дизајниран во можност да се отвори во внатрешноста на инсталацијата на SIM картичката. Спроведен е процесот да се инсталира на GLL-130

  3. Пред да се отвори за заклучување внатре, миење на рака, за да се избегне електростатско оштетување коло

  4. Пример за заклучување не е наменета за клиентите да инсталирате SIM, неговата Поврзете Жица е краток, Ве молиме да се отвори за заклучување многу нежни.

  3.2 Трансферот на SIM картичката

  Потребно:

  1. (Не е важно 2G, 3G, 4G) треба поддршка 2G Интернет: GSM 850/900/1800/1900 година, во 2G мрежа се опфатени.

  2. Со функцијата на SMS функција, повикувачот идентификација, Повикувајќи

   产品 描述 4017


 • Претходно:
 • Следно: