GPS уред за следење за камиони, водоотпорен 3G GPS SECUR катанец фабрика и добавувачи | Roadragon

GPS уред за следење за камиони, водоотпорен 3G GPS SECUR катанец

Краток опис:

1.Product детали: Контејнер GPS Tracker GLL-150 е интелигентни брава СЛЕДЕЊЕ уред за управување со средства систем. Главната карактеристика може да биде листа како: Дизајнирано за да не отклучете го со клуч, но од страна на РФИД / далечински лозинка; Со голем капацитет на батеријата, долго работно време; Вграден безжичен модул, во реално време онлајн мониторинг; Вграден GPS модул, глобалната лоцирање; контрола на безбедноста, илегалната отклучување аларм и така натаму. Апликацијата може да биде сад, приколка, Ван тип камиони и други видови на камиони далечински п ...


 • Мин.нарачката Кол: 10 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 30000 Pieces per Month
 • Порт: Shenzhen, China
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Product детали:

  Сад GPS Tracker GLL-150 е интелигентни брава СЛЕДЕЊЕ уред за управување со средства систем.

  Главната карактеристика може да биде листа како: Дизајнирано за да не отклучете го со клуч, но од страна на РФИД / далечински лозинка;

  Со голем капацитет на батеријата, долго работно време;

  Вграден безжичен модул, во реално време онлајн мониторинг;

  Вграден GPS модул, глобалната лоцирање;

  контрола на безбедноста, илегалната отклучување аларм и така натаму.

  Апликацијата може да биде сад, приколка, Ван тип камиони и други видови на камиони далечински мониторинг систем.

  2.KEY КАРАКТЕРИСТИКИ

  1, уникатен дизајн, Unlick Со РФИД / SMS Лозинка

  2, Големиот капацитет на батеријата, задржување на работното време

  3, Вграден GSM модул, Далечински Онлајн монитор

  4, Вграден GPS модул, во реално време за глобално позиционирање

  5, Satety следење, аларми за нелегално Отклучување

  3.FUNCTIONS

  тип Опис
  функција пренос режим TCP / SMS
  IData автоматски upload Временски интервал
  лоцирање на владата GPS / Д-Р
  детекција на вибрации Изградена во 3G сензор
  Заклучување на режим на статусот monitorina следење во реално време
  Отклучете РФИД / далечински лозинка
  Се разбудам на владата Повик / SMS / Со повлекување картичка / вибрации? Заклучувањето низа подесувате
  Аларм Брава-стринг тампер аларм
  аларм swiping картичка
  отклучите аларм
  Погрешен аларм лозинка
  geofence аларм

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  4.PARAMETERS

  Димензија (LxWxH) 195mmx114mmx37mm
  домување материјал инженеринг пластика
  Тежина 700g (со стандардна опрема)
  Вграден батерија 12000mAh литиум батерија
  Работна температура -20 ° C- + 60 ° C
  температура на чување -40 ° C- + 80 ° C
  релативна влажност 5% -99%
  водоотпорен Одделение IP65
  Просечна мирување струја Помалку од 0.1mA
  Просечната работна струја Помалку од 90mA
  GSM фреквенција 900/1800/1900 MHz

   

   

   

   

   

   

   

   

  150 图 3

 • Претходно:
 • Следно: