Долг во реално време 3G GPS СЛЕДЕЊЕ на автомобили фабрика и добавувачи уред | Roadragon

Долг во реално време 3G GPS уред за следење автомобил

Краток опис:

Сад позиционирање сателитски мониторинг терминал LTS-J10Y 1.Product Вовед терминал информации за собирање позиционирање сателитски сад (модел-LTS J10Y) е позиционирање ГПС терминал специјално дизајнирани за следење на контејнерот позиционирање. На LTS-J10Y користи со високи перформанси воени батерија која се буди на секои 24 часа и испраќа информации за местоположба, а потоа се враќа во длабок сон режим до десет години. Преку GSM / GPRS комуникација технологија, Д-Р базната станица постави ...


 • Мин.нарачката Кол: 10 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 30000 Pieces per Month
 • Порт: Shenzhen, China
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Садот терминал за сателитската следење позиционирање   LTS-J10Y

  1.Product Вовед

  терминал за собирање на информации за позиционирање на контејнерот сателит (модел-LTS J10Y) е позиционирање ГПС терминал специјално дизајнирани за следење на контејнерот позиционирање. На LTS-J10Y користи со високи перформанси воени батерија која се буди на секои 24 часа и испраќа информации за местоположба, а потоа се враќа во длабок сон режим до десет години. Преку GSM / GPRS комуникација технологија, Д-Р базната станица позиционирање и GPS позиционирање технологија, во комбинација со флексибилен конфигурација на мулти-владата на системот за следење и управување со услугата за локација, садот може да се набљудува и следи. Мобилни средства може да биде достапен и следи преку IE browser, Андроид мобилен стан, Apple IOS мобилен стан.

  перформанси 2.Производот

  1) донесува 3 високи перформанси воени батерии за да се спречи висока температура и Пасивација

  2) поддршка на глобалната quad-band GSM / GPRS850 / 900/1800 / 1900MHz

  3) Двоен режим позиционирање: GPS позиционирање + базната станица позиционирање

  4) Со AGPS-помошно позиционирање, тоа може брзо да се лоцираат

  5) Работен режим: режим интервал, единствен режим аларм / мулти-група, недела аларм на владата, итн

  6) платформа далечински конфигурација параметри, Спајк SMS конфигурација

  7) истрага енергија од батеријата, ниски аларм на батеријата, потсетник да ја замените батеријата

  8) со ултра ниска потрошувачка на енергија е помала од 1 UA, многу штедење енергија, долго чекање време

  9) Според обликот дизајнот на капакот на садот, тоа може да се користи како подземна инсталација ефект.

  10) водоотпорен, dustproof и shockproof дизајн, се мери во 1 метар вода за 30 минути, без вода, достигнувајќи IP67

  3. Карактеристики на производот

  Бр

  функција Детали

  функција Опис

  1

  Работен режим интервал на владата Се разбудам и да се врати на податоци локација според интервалот дотераното време, како што се на секои 30 минути

  2

  аларм режим Можете да го поставите 1 ~ 5 групи на будење аларми секој ден, автоматски се разбудам во поставеното време, а потоа спијам по враќањето на податоците позиција, како на 8:00, 12:00, 16:00, 17:00, 23:00

  3

  режим работен ден аларм Можете да го поставите на терминал за да се разбуди алармот од понеделник до недела, и автоматски се разбудат и да се врати на податоци на локација во поставеното време. На пример, можете да го поставите во понеделникот, 2, 3, 4, и 5-ти во 12:30. Вие не треба да се работи и во саботите и неделите.

  4

  режим за итни случаи за следење Кога алармот ќе се сретне или е потребно континуирано следење, за итни команда за следење може да се издаде на континуирано следење на терминалот.

  5

  Терминал параметар конфигурација Далечински поставите IP, пристаниште, APN, режим на работа, будење период, итн со издавање на команди од платформата.

  6

  Историски пребарување параметар Историја на пребарување конфигурација параметри преку платформата

  7

  истрага енергија од батеријата На терминалот автоматски се враќа на тековната енергија од батеријата, а корисникот може да пребарување на полнењето преку платформата.

  8

  Ниски аларм на батеријата Кога батеријата достигне прагот, терминалот автоматски испраќа ниски аларм на батеријата на платформа.

  9

  Монтажни бесплатна инсталација Не е потребен надворешен жици

   

  4. Технички параметри

  1) Работен напон: DC3.6V

  2) Работна струја: 10~20mA@3.6V

  3) мирување струја: помалку од 1uA

  4) Големина: L203.5mm W85mm * * H36mm

  5) метод за позиционирање: GPS позиционирање + базната станица позиционирање

  6) Помошни позиционирање: со AGPS помошно позиционирање

  7) позиционирање грешка: грешка GPS позиционирање <10m (празна животната средина); базната станица позиционирање грешка <50 ~ 200 (урбана средина)

  8) Порака мрежа: GSM / GPRS

  9) Работна температура: -30 ° C ~ +75 ° C

  10) температура на чување: -40 ° C ~ +85 ° C

  11) Капацитет на батеријата: 17000mAH

  12) Водоотпорен тука: терминал ги исполнува барањата на IP67 во КК / T 413-2002 3.6, водоотпорен и dustproof.

  3 • Претходно:
 • Следно: